Yüz Germe Estetiği Nedir?

Yüz germe operasayonu, yüz ve boyundaki gözle görülür yaşlanmabelirtilerinin cerrahi müdahale ile düzeltilmesidir. Yüz germe operasyonlarındaamaç, kırışıklıkların azalmasını sağlamak, sarkmış yanak ve boyun bölgesini eskiyerine almak, yüze daha genç daha canlı bir görüntü sağlamaktır. Yüz germeestetiği yüzdeki deformasyona (şekil bozukluğu) bağlı genel yüz germe, miniyüz germe, endoskopik ( özel inceleme ) yüz germeler şeklindesınıflandırılmaktadır. Yüz germe operasyonu esnasında, kaş asma, şakak germe,gözkapağı estetikleri birleştirilerek yapılabilmektedir. Her doku gevşemeşikâyetine operasyon yapılmaz medikal estetik uygulamalarından da destekalınabilir, bu konuya örnek kimyasal peeling ( cilt soyma) ve cilt yenilemeişlemleri örnek verilebilir. Önemli olan cildin hangi faktöre bağlı olarak yaşlanmaetkilerinin ilerlediğini tespit etmek gerek örneğin foto yaşlanma, hormonaletkiler, serbest radikaller ve türevleri gibi. Kalın kırışıklıklar ve sarkmalar içinseoperasyon şarttır.

 

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?
Yüzümüz, hayata merhaba dediğimiz, hayatı gördüğümüz, işittiğimiz, kokladığımızbölgemizdir. Yüz germe operasyonları hastane ortamında ve genel anestezi altındayapılır. Bu operasyonlarda, yüzün destek dokusu güçlendirilir ve fazla deri çıkartılır.Operasyon kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içindensaklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğruyapılır. Plastik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germeişlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşanfazlalıkları uzaklaştırır. İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Operasyonsırasında saçları kısaltmak yada tıraş etmek gerekmez. Operasyon normal şartlarda3 ila 5 saat arasında tamamlanır.


Bizi yakından tanımak için kurumsal videomuzu izleyin

Diğer Hizmetlerimize de göz atın

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp