Meme Asimetrisi Estetiği

Asimetrik meme; meme şeklinin, boyutunun ve meme başı pozisyonunun diğer memeye göre farklı olmasıdır. Bu durum erkek ve kadınlarda çeşitli nedenlere bağlı olarak görülebilir. Genetik, hamilelik, kilo alımı, poland sendromu, emzirme, virjinal hipertofi, yaşlılık, jinekomasti veya menopoz gibi birçok sebep neden olabilir. Meme asimetrisi estetiğinin ihtiyacına karar vermek için, iki meme başı arasındaki fark 1cm’den fazlaysa meme asimetrisi olarak kabul edilir.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle şikâyetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, meme başının yeni yeri gibi durumlar sizinle konuşulur. Operasyonun ayrıntıları hakkında size bilgi verilir. Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Yaşı

İstisnalar dışında 18 yaş sonrası opere edilmesi önerilir. Poland sendromunda veya virginal hipertrofide 18 yaş beklenmeyebilir.
Operasyon Zamanına Hazırlık
40 yaş altı hastalarda meme ultrasonografi, 40 yaş üzeri hastalarda mamografi tetkikleri istenir. Operasyon günü size yardımcı olacak refakatçi gerekecektir.
Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)
Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.
Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.
Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.(oruç hali)
Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.
Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Asimetrik meme operasyonu, operasyon tekniği hakkında kullanan yöntemler memenin yapısına, boyutuna ve şekline göre farklılık gösterir.
-diğer memeye göre sarkıksa; meme dikleştirme operasyonu,
-diğer memeye göre küçükse; silikon meme protez uygulaması ile büyütme operasyonu veya yağ enjeksiyonu,
-diğer memeye göre büyükse; meme küçültme operasyonu
-diğer meme başına göre asimetrikse; meme başı normal pozisyona getirilmesi
-Jinekomasti hastalarında; liposuction veya küçültme operasyonu yapılır.
Anestezi Türü
Yapılacak işleme bağlı olarak lokal veya genel anestezi yöntemi ile uygulanır.
Operasyon Süresi
Yapılacak işleme bağlı olarak 30 dakika – 2 saat arası sürer.

İyileşme Süreci

Uygulanacak operasyona bağlı olarak genelde hastanede kalmasına gerek yoktur veya bir gün hastanede kalır. Operasyon sonrası genellikle rahat geçer. Operasyon sırasında meme protezi kullanılmış ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Pansuman 2 gün sonra açılarak kontrol edilir. 7 gün sonra sargı açılır. Hastaya 6 hafta sporcu sütyeni giydirilir (jinekomasti hastaları hariç). Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde pempemsi renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. İşinize bağlı olarak 3-4 gün içinde normal işinize dönebilirsiniz. 3 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme operasyonu, kişinin özgüvenini ve ruh sağlığını düzelten, yaşama daha bağlı hale getiren, iyi ve kalıcı sonuç veren bir operasyondur.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp