Saç Dökülmesinde Gen ve Hormon Etkisi

Erkeklerde saç dökülmesi genellikle hormonal değişim sonucu ortaya çıkar. Erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinen Androgenetik alopesi (AGA) en yaygın saç dökülmesi tipidir. Androjen denilen erkeklik hormonlarının genetik olarak hassas saç kökleri üzerindeki etkileri saç foliküllerine zarar verir ve bu tip saç dökülmesi gerçekleşir.
Vücuttaki erkeklik hormonlarından biri olan DHT (Dihidrotestosteron), bir erkeğin yaşamının erken dönemindeki gelişim aşamalarında önemlidir; ancak, yaşlandıkça saç dökülmesinin nedeni haline gelmeye başlar.
Doğal döngü, büyüme, dökülme ve yeniden büyümeyi içerir. Ancak artmış DHT düzeyleri; saçın büyüme evresinin kısalması, saç foliküllerinin ilerleyen minyatürizasyanu ve terminal saç sayısında azalmaya yol açar.
Artık saç dökülmesi vakalarında ileri teknoloji ürünleriyle müdahale etmek, hormonları dengelemek, tedavi etmek, saçların yeniden çıkmasını sağlamak mümkün.
Buna bağlı olarak saç dökülmesi ve saç kayıplarını durdurmak veya yavaşlatmak mümkün.
Tedavisi mümkün olmayan durumlarda ise saç ekimi kesin çözüm olarak imdadımıza yetişir. DHT hormonundan etkilenmeyen donör bölge yani ensedeki saçlar dökülmediği için ekim yapılan bölgede de saçın dökülme olasılığı çok düşüktür.
SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER…
© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp