Saç Mezoterapisi ve Uygulaması

Saç dökülmesi sebeplerinin başında genetik özellikler gelir. Ancak stres ve hormonal düşüşler, tükettiğimiz yiyecek ve içecekler de saç dökülmelerine neden olur.
Her saç dökülmesi kelliğe işaret değildir. Her saç telinin dinlenme, uzama ve dökülme evresi vardır.
Normal bir insanda günde 40 ile 100 saç teli dökülmesi normaldir.
Saç dökülmeleri saçın uzaması döngüsünde olabilir. Döngü sürecinde yüzde 80’lik bölüm uzarken yüzde 20’lik bölüm dinlenmede kalır. Normal şartlarda dökülen bu yüzde 20’lik bölümü kapsar.
Erkeklerle saç dökülme ön çizgideki saçların çoğunun dökülmesiyle başlar.
Kadınlarda ise bu ön çizgi tamamen korunmuştur ve dökülme süreci çok yavaş işler. Ancak hamilelik ve menopoz dönemlerinde hız kazanabilir.
Saç dökülmesi kadınlarda yaygın bir biçimde saçların seyrelmesiyle oluşur. Erkeklerinkinden tamamen farklıdır.
Saç mezoterapisi, saçların zayıf olduğu bölgelere uygulanan bir yöntemdir. Saç ekimi değildir. Saçlarda ki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla uygun ilaçların saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir.
Vücudun alamadığı vitaminler, mineraller, proteinler kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Mezoterapi, tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın cildin 1 ila 6 cm altına enjekte edilmesi şekline dayanan bir tedavi yöntemidir. İlk olarak Fransız doktor Dr. Michel Pistor tarafından 1952 yılında kullanılmaya başlanmıştır.
Saç sıklığına bağlı olarak 6-8 seans olarak uygulanır ilk 4 seans haftada bir uygulanır kalan seanslar ise 15 günde veya ayda bir uygulanır. Seanslar 20-30 dakika sürmektedir.
SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER…
© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp