Saç Ekimi Merkezleri

Türkiye saç ekimi operasyonlarının sıklığı ve başarısı ile dünyada tercih edilen ülkeler arasında ikinci sırada yer alıyor. Türkiye’de saç ekimi yaptırmak hem ucuz hem de kaliteli. Saç ekim merkezlerinin her ne kadar sağlık turizmine katkıları büyük olsa da bu merkezleri seçerken bazı önemli kriterleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Öncelikle tam teşekküllü hastane ve sağlık kuruluşlarında, uzman hekimler ve deneyimli sağlık çalışanları tarafından bu önemli operasyonların yapılması gerekiyor.
Saç ekimi ciddi bir operasyondur. Ehil olmayan uzmanlar ve koşullarda yapılan saç ekimleri sonrasında daha büyük sorunlara ve geri dönülmez hatalara neden oluyor. Birçok saç ekim operasyonu artık düzeltme ameliyatları haline geliyor. Saç ektirmiş ve kötü sonuç almış birçok hastanın saç ekimi sonrasında psikolojilerinin bozulduğu ve ikinci bir operasyon şanslarının azaldığı görülmüştür. Bunun yanı sıra ciddi enfeksiyon kanamalarının olması ve kalıcı yara izlerinin olması da oluşan olumsuz sonuçlardan yalnızca bazılarıdır. Doğru koşullarda ve doğru uzmanlar tarafından titizlikle yapıldığı zaman son derece doğal bir görünüme kavuşursunuz. Saç ekimini mutlaka deneyimli bir uzman kadro yapmalıdır. Saç ekimi yaptıracağınız merkezin ve sağlık kuruluşunun kadar saç naklini yapacak doktorun size vereceği güven ve iletişim de çok önemlidir. Doktorunuzla birlikte size en uygun saç nakli yöntemini ve tedavi şeklini belirmeli ve kendinizi buna göre hazırlamalısınız. Saç ekimi ve tedavisiyle ilgili aklınızdaki tüm soruları doktorunuza sormalı ve sizi rahatsız eden bir durum varsa bunu doktorunuzla mutlaka paylaşmalısınız. Başarılı bir iletişim başarılı bir sonucu da beraberinde getirecektir.

Estetik kaygınıza sağlık kaygılarınız eklenmesin


Saç ekimi basit bir işlem değildir, estetik cerrahinin bir operasyonudur. Operasyon ise estetik cerrah veya dermatolog eşliğinde yapılmalıdır. Böylesine önemli bir operasyon Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı sağlık kuruluşlarında, tam teşekküllü ameliyathanelerde ve deneyimli uzmanlar tarafından yaptırılmalıdır. Özellikle komplikasyonlar riskine karşı önlemlerin alındığı ameliyathanelerin hijyenik ortamında ve steril cihazlarıyla olmalıdır. Alt yapısı tamamlanmış hastane ya da sağlık kuruluşlarında yapılan saç ekim operasyonları sonrasındaki tedavi ve bakımları da size güven vermelidir. Bu koşulları yerine getirmeyecek sağlık kuruluşları sağlığınız için ciddi bir tehlike olabilir ve sizi psikolojik anlamda da rahatsız edebilir.

Bizimle İletişime Geçin

Yukarı