Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Kaşı dökülenlerin yanı sıra yeni bir imaj yaratmak isteyenlerin başvurduğu bir kıl kökü nakli işlemidir.
Dökülen kaşların tedavi ile geri kazanımı mümkün olmadığı durumlarda, hastaya bir dizi tetkikler uygulandıktan sonra saç ekiminde kullanılan teknikler kullanılarak operasyon gerçekleştirilir.
Kaş ekimi operasyonu için lokal anestezi yeterlidir. Kıl kökleri genellikle saç ekiminde kullanılan bölgeden yani enseden alındığı gibi, koltuk altı ve genital bölgeden de alınabilmektedir. Yine de en çok tercih edilen bölge donör bölge olarak adlandırdığımız ense yani iki kulak arası bölgesidir.
Hastanın istekleri dikkate alınarak ideal kaş şekli belirlenir. Bölgeden alınan kök hücreler ile özen ve sabırla tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir.
Ekim işlemi sonrası kontrol ve pansumanların düzenli yapılması önemlidir. Böylece hasta istediği görünüme kısa sürede kavuşur.
Ekim yapılan bölgedeki kıl kökleri uzama sürecine girdikten sonra da bakım gerektirir. 2 – 3 haftada bir kesildiği taktirde daha hızlı güçlenir; sağlıklı ve güzel bir görünüm elde edilir.
Kaş ekimi işlemi 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan, sonuçları çok tatmin edici bir kıl kökü nakli işlemidir. İşlem sonrası ağrı ya da rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu değildir. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 4-6 ay gibi bir süre alır. Genellikle 2 ay sonra hastalar kaşlarını alabilmektedir.
SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER…
© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp