Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, kişinin saç kaybının arttığı ve geriye dönüşünün olmadığı durumlarda başvurulan, ülkemizde de uzun yılardır yapılmakta olan bir operasyondur. En eski ve güvenilir yöntemlerden biri olan FUT (follicular unit transfer) tekniği, doksanlı yılların başından bu yana kullanılmaktadır. Bu klasik yöntemin yanı sıra ilk olarak Amerika’da kullanılan ve sonrasında diğer ülkelerde de yaygınlaşan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği artık en çok tercih edilen yöntemler arasındadır.

FUE Tekniği

2000’li yılların başında uygulanmaya başlanan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) tekniği cerrahi bir girişim olmadığı için daha çok tercih edilir. Lokal anesteziyle uygulanır, sonuçlar doğal ve kesindir. Saç kök hücreleri FUT tekniğinde olduğu gibi blok halinde değil tek tek alınır ve nakledilir. Genetik saç dökülmesi olan hastalar dahi FUE yöntemi sonrası ileriye dönük bir sorunla karşılaşmaz. FUE yöntemi uygulandıktan sonra yaklaşık iki üç ay gibi bir sürede sonuç alınabilir. Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genellikle dökülür. Saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar. 6. ayda göz dolduracak kadar gelişir. 1 – 1.5 yıl içinde ise mükemmel sonuçlara ulaşır. FUE tekniği ile artık vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri de kafaya nakledilebilmektedir.

FUT Tekniği

FUT ( Follicular Unit Transfer) tekniğinde güçlü saç köklerine sahip ense / iki kulak arasındaki verici bölgeden saçlar bir şerit halinde çıkarılır. Operasyon sırasında büyük ölçüde genel anestezi tercih edilir. FUE tekniğine göre işlem daha kısa sürede gerçekleşir. Şerit alınan kısım dikilerek kapatılır. FUT tekniği ile yapılan operasyon sonrası ameliyat izi kalır. Yüzde yüz sonuç garantisi yoktur.

Saç Ekimi Merkezleri

Türkiye saç ekimi operasyonlarının sıklığı ve başarısı ile dünyada tercih edilen ülkeler arasında ikinci sırada yer alıyor. Türkiye’de saç ekimi yaptırmak hem ucuz hem de kaliteli. Saç ekim merkezlerinin her ne kadar sağlık turizmine katkıları büyük olsa da bu merkezleri seçerken bazı önemli kriterleri de göz önünde bulundurmak gerekiyor. … Detaylı Bilgi

Saç Ekimi Fiyatları

Sağlık Bakanlığı uyarısı gereği web sitelerinde “Saç Ekim Fiyatları” nın yayınlanması yasaktır. Saç ekimi ciddi bir operasyondur ve kişiden kişiye değişiklik gösterir. Hastayı görmeden, kaç greft ekileceğini bilmeden verilen fiyatlar yanıltıcı olabilir. 5- 6 saat süren operasyonlarda ekimi yapılan saç kökünün yanı sıra genetik faktörler, saçın kalınlığıı ve uzama yönü de saç ekimi fiyatlarını belirleyen önemli unsurlardır…
© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp