Saç Sıklığı

Saç ekimi sonrası ekim yapılmış bölgedeki saçların sıklığı, iki kulak arasındaki donör bölgedeki saçların sıklığına bağlıdır.
Normal durumlarda bir insanda saç yoğunluğu cm² de 70 ila 100 saç teli arasındadır. Toplamın yarısı kadar ya da daha fazla dökülme yaşandığında saç ekimi ihtiyacı doğar.
Saç sıklığının ayarlanmasında saç teli kalınlığı, saçların yapısı (düz veya kıvırcık oluşu) etkilidir. Dalgalı saçlar daha yoğun göründüğü için cm² ye daha az ekim yapılır.
Donör bölgeden alınan saç kökleri çok uzun ömürlü saç kökleridir. Saç ekimi sonrasında da saç sıklığı kişinin genetik yapılanmasıyla doğru orantılıdır.
Saç ekimi yapılacak kişinin seyrelmiş bölgedeki saçların oranı mikro ölçüm yöntemleriyle kişiye uygulanır ve saç sıklığı oranı ortaya çıkar. Buna doğru orantılı olarak saç ekimi gerçekleştirilir.
Yapacağımız muayeneler sonucu; ideal saç sıklığına kavuşmanız için ESTEMYLİFE olarak mikro lateral saç nakil yöntemi kullanıyoruz.
SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER…
© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp