Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemidir. ETKİLİ BİR YÖNTEM MİDİR? : Saç ve saçlı deriye dışardan sürülen ürünlere göre etkinliği karşılaştırılmayacak kadar üstündür.

Etkisini Nasıl Gösterir?

Uygulanan ilaçlar ve yapılan iğneler dolayısıyla bölgede bir irritasyon oluşur. Bu durum burada kan birikmesine, daha önceden birikmiş kanın dışarı atılmasına, biriken kanın içine nüfuz eden ilaçların da bütün saçlı deriyi dolaşmasına sebebiyet verir. Böylece saç telleri köklerinden beslenmiş ve enerji almış olurlar.

Saç mezoterapisi doktorun önerdiği sıklıkta yapılırsa bir süre sonra orada küçük kan damarları oluşur ve bu da beslenmeyi “sürekli” hale getirmiş olur. Yani saç mezoterapisi temelde saç köklerine ihtiyaç duyduklarını verirken bir yandan da o bölgenin kan damarlarını ve damarların kan tutma becerilerini arttırarak etkisini gösterir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Yapılır?

– Saç dökülmesi şikayeti olanlar.

– Saç dökülmesi şikayeti olanlar.

– Saç ekimi öncesi veya sonrası mevcut saçlarının korunmasını isteyenler.

– Saçlarında incelme, zayıflık farkeden hastalar.

– Saçlarının parlaklık ve hacim kaybettiğini farkeden hastalar.

– Ailesinde ciddi saç dökülmesi şikayeti olanlar.

Özellikle bayan hastalar saç ekimi için çok uygun olmadıkları için Saç Mezoterapisi için çok uygun hastalardır.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp