Bacak Germe (Uyluk-Calf Protezi)

Biçimli ve uzun bacaklar tüm kadınların hayalidir. Düzgün bacaklar için iyi bir genetik mirasın yanı sıra, spor, bilinçli beslenme ve kilo kontrolü de önemlidir. Burun, meme, karın, yüz bölgesi estetik operasyonları gibi yaygın olarak bilinen operasyonların yanı sıra baldır ve bacak estetiği operasyonları da giderek popülarite kazanmaktadır. Çok sayıda kadın veya erkek diz altı bölgesindeki çarpıklık veya zayıflık nedeniyle etek, şort, bermuda gibi diz altını gösteren giysilerden kaçınmaktadır. Bacaklar yaşlanma ile birlikte deri elastikiyetinin kaybı, yağ dokusunun azalması gibi fiziksel değişikliklere uğrarlar. Sık kilo alıp verme, fazla miktarda kilo verme gibi nedenler ve yerçekiminin etkisi ile gevşeme ve sarkma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. İstenmeyen bölgelerde yerleşmiş yağ birikintileri liposuction(YağŸ aldırma, vakum aracılığı ile vücuttaki fazla yağların alınması ) gibi yöntemlerle yok edilebilir, bacak boyunun daha uzun olarak algılanması sağlanır. İnce ve çarpık bacaklar ise, yağ ve dolgu maddeleri enjeksiyonları ile, veya kalıcı ve başarılı bir bacak protezi (implantı) uygulanması ile düzeltilebilir.

Bacak Germe Operasyonu Öncesi

Uygun bir hastalık öyküsü ve fizik muayene sonrası operasyonun tekniğini belirleyecek kriterler değerlendirilir. Anestezi doktoru tarafından operasyon açısından engel teşkil edebilecek durumlar denetlenir, gerekli kan tahlilleri yapılır.  Herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa en az 1 hafta önceden kesilmelidir. Sigara kullanıyorsanız ara vermenizde fayda vardır, bazı hastalarda yara iyileşme sürecini bozabilmektedir. Diğer kronik hastalıklar için kullanılan ilaçların kesilmesine gerek yoktur.

Bacak Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Operasyon genel anestezi eşliğinde uygulanır. Kasık çizgisinde gizli kalacak şekilde cerrahi kesi planlanır. Bacak germe operasyonun da, kasık kıvrımının 4-5 mm. içerisinden arkaya doğru yapılan bir kesi yoluyla elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Eğer deri bolluğu aşırı miktarlarda ise, nadiren bacak arkasından aşağıya doğru inen bir kesinin de eklenmesi gerekebilir. Operasyon öncesinde bu karar hasta ile konuşulur ve birlikte karar verilir. Cilt gerginleştirilir. Cilt ve cilt altı doku plastik cerrahi prensiplerine uygun olacak şekilde kapatılır. Bacak germe operasyonu liposuctionla (Yağ aldırma, vakum aracılığı ile vücuttaki fazla yağların alınması ) kombine edilebilir. Operasyon süresi  deformiteye göre 1-2.5 saat sürer. Hastanede kalış süresi bir kaç saat veya 1 gecedir.

Operasyon Sonrası

Bacak içi germe estetiği operasyonundan 3-5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir. Operasyon sonrası 4. saatte yemek yenilir ve hasta yatağından kalkarak yürümeye başlar. Hasta aynı gün taburcu edilir. Ağrı belirgin değildir ve kullanılacak ağrı kesiciler yeterli yardımı sağlar. Hasta 1-2 gün sonra yıkanabilir. Bacak bölgesinde oluşabilecek bir miktar ödem ve şişkinlik yaklaşık 2-3 hafta içinde geçer. Hafif egzersizler zaman içinde rahatlıkla yapılabilinir. Günlük hayata dönüş hızlıdır.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp