Kol Germe

Kol Germe Aşırı kilo kaybı vücuttaki bir çok bölgenin estetik olarak görünümlerinin bozulmasına neden olur. Bazı hastalar için en başta gelen ve tek endişe kollarının görünümüdür. Genellikle ailevi yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi etkenler deri ve derialtı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak sarkıklıklara neden olur. Kolsuz kıyafetler giyememek, her zaman uzun kollu giysiler giymek zorunda kalmak yaygın şikayetler arasındadır. Fazlalıktan fiziksel olarak rahatsız olma, tahriş gibi şikayetler de söz konusu olabilir. Kol Estetiğinde, doktorun deneyimi ve doğru değerlendirmesi çok önemlidir. Doğru hasta seçimi yapıldığı sürece kol germe ameliyatının sonuçları hem hastayı hem de tedavi eden doktoru mutlu edecektir.

Kol Neden Sarkar ?
Kısa zaman dilimlerinde aşırı kilo alıp verme veya 110 kilo olan bir kişinin sonradan rejime girerek 70 olması diyebiliriz. Böyle bir durumda yalnızca kol bölgesinde değil, vücudun birçok bölgesinde yağlanmalar meydana gelecektir. Kol germe estetiği operasyonları da genelde bu nedenden dolayı ihtiyaç duyulmaktadır.

Kol Germe Operasyonu Öncesi
Genel anestezi gerektiren tüm operasyonlara başlamadan önce kol germe operaysan öncesi 6 saatlik bir açlık süreci gereklidir. Operasyona girecek olan hasta operasyon dan en az 3 gün önce olmak kaydıyla aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlardan ve bir hafta öncesi sigara kullanıyorsunuz ara vermelisiniz.

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır ?
Kol sarkmalarında uygulanan kol germe operasyonu genellikle genel anestezi altında ve bazen de lokal anestezi ile yapılır. Bu aşamadan sonra, koltuk altından operasyon için kesikler yapılır. Bu kesiklerden eğer gerekli ise liposuction (YağŸ aldırma, vakum aracılığı ile vücuttaki fazla yağların alınması ). Yağlar alındıktan sonra diğer yağ dokuları düzenlenir. Kesilerin şekline göre deride “T” şeklinde ya da “Z” şeklinde bir iz kalacaktır. Bu izler estetik ve fonksiyonel açıdan en ideal olanlardır. Kesilerin izleri kol germe ameliyatında en zor görünen izlerdir. Operasyon genelde 2 ila 3 saat kadar sürmektedir.

Operasyon Sonrası Ve İyileşme Süreci
Kol estetiği operasyonun dan 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek hale gelirsiniz. Operasyon dan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz.  Bunun yanı sıra parfüm, deodorant kullanımı, sıcak su ile duş almak ilk iki gün sakıncalı olabilir. Hastanede 1 gün kalmak yeterli olur. Operasyon sonrası sizi rahatsız edecek derecede ağrı hissetmezsiniz. Ağrı kesici ilaçlar ile hissedeceğiniz hafif ağrı da sizi rahatsız etmeyecek derece de olur. Aynı gün ayağa kalkabilirsiniz.  Operasyondan 3 gün sonra kolun şeklini vermesi için kolu saran çorap şeklinde elastik bir bandaj uygulanır. Normal hayata dönüş birkaç gün içinde olacaktır. İlk iki hafta sadece günlük işlerinizi yapabileceksiniz, kolların kullanmadığı koşu gibi sporlara üçüncü haftada, tenis gibi efor sarf ettiren sporlara sekizinci haftadan sonra başlayabilirsiniz.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp