Popo Kaldırma ve Dikleştirme Estetiği

Tüm diğer bölgelerimiz gibi kalça ya da popo bölgesi de güzellik değerlendirilmesinde önem taşır. Eğer popo bölgenizin daha estetik bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız, arkadaşlarınız, eşiniz ve çevrenizden farklı tepkiler alıyorsanız istediğiniz görünüme kavuşup bambaşka bir hayata merhaba diyebilirsiniz. .Sıkı ve diri göğüsler kalkık ve yuvarlak hatlı kalçalar ve dümdüz bir karın tüm kadınların rüyalarını süsleyen bir kaç estetik operasyondur. Bu yaz estetik cerrahi alanın gözdesi olan bu sıralar oldukça yaygın olarak yapılan popo  olan kadınlar popo estetiği uygulamalarına oldukça rağbet göstermektedirler. Genellikle uygulanan cerrahi yöntemler; liposuction – lipofilling, silikon protez uygulamaları ve germe yöntemleridir.

Popo Operasyonları

Popo büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama olarak 2-3 saattir. Bu hastada ki popo sorununa göre değişir. Ameliyat genel hastane şartlarında ve donanımlı bir yerde olmalı. Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile aralıklarla görüşülmeli ve takip altında kalmakta fayda görürüz.

Liposuction – Lipofilling Yöntemi İle Operasyon

Liposuction operasyonunda sadece fazla olan kısımlardan yağ alınmaz, aynı zamanda istenilen kalça sekline ulaşmak için gerekli olan kısımlara yağ enjeksiyonları da yapılır. Böylelikle istenilen bölgeler daha dolgun, istenilen diğer bölgeler de daha dar ve şekilli yapılmış olur. Liposuction operasyonun da 2-3 mm. lik kanal girişleri dışında hiçbir iz bırakılmaz.  Alınan yağlar ile popoya yuvarlak ya da ters kalp biçiminde şekil verilir. Ameliyat sonrası liposuction operasyonunda olduğu gibi en az 15 gün süreyle korse giyilmesi gereklidir. Oluşabilecek morluklar bir hafta içerisinde, ödem en fazla bir ay içerisinde geçer. Bu operasyon için teknolojik yöntemleri kullanmak iyileşme dönemini hızlandıracağı gibi, morluk ve ödem gibi yan etkileri en aza indirir. Ancak kişideki istenmeyen fazla yağ dokusunun miktarı önemlidir. Bu miktar doğrultusunda yağ injeksiyonu yapılabilir. Bu nedenle çok zayıf hastalarda uygulanabilecek bir yöntem değildir. Çok zayıf, yağ dokusu minimal olan hastalarda silikon protezler tercih edilir.

Silikon Protez Yöntemi İle Operasyon

Burada silikon meme protezlerine göre daha sert olan protezler kullanılır. Ancak ameliyat sonrası devrede oturma kalkma sıkıntılı olacaktır. Silikon protez ile dikleştirme yöntemi, her iki popo kavsinin ortasında görünmeyen bir alanda yapılan 5 cm lik bir kesi ile uygulanır. Kas içine konulan uygun şekildeki silikon protezler ile hem istenen şekle kavuşulur, hem popo dikleşmiş olur, hem de kas içine konulmasından dolayı dışarıdan fark edilmeyecek doğallık sağlanmış olur. Sonrasında oluşabilecek ödem ve kanamayı önlemek için korse giyilmesi önerilir.

Operasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Kalça estetiği sonrası 1 ay süre ile yaptığı bir spor aktivitesi var ise, buna ara vermesi gerekir

4-5 hafta boyunca korse giymesi gerekmektedir

2 gün boyunca banyo yapmaması gerekmektedir

Operasyon geçiren popo bölgesini fiziksel etkilerden koruması gerekir.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp