Vajinoplasti (Genital Estetik)

Genital estetik ameliyatları ve genital bölgeye yapılan kozmetik uygulamalar ‘Kozmetik Jinekoloji’ olarak da bilinir. Kadın hastalıkları ve Doğum uzmanlığı içinde yer alan çok özel bir daldır. Oldukça özellikli bir çalışma alanı olduğu için ülkemizde ve tüm dünyada jinekolog hekimlerin pek azı bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahiptir.

Genital estetik ameliyatları nelerdir?

-Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği),

-Klitoris Üzeri Katlantıları Düzeltme Operasyonları

(Kliteroplasti- Klitoral hudoplasti -Kliteropeksi),

-Vajina Daraltma (Vajinoplasti),

-Genital bölge beyazlatma (renk açma)

-G noktası Büyütme

-Lazer ile Vajina Yenileme (Vaginal rejuvenation)

-Dış Genitalya Sıkılaştırma

-Büyük dudaklara dolgu

-Kızlık Zarı Onarımı (Dikimi) ameliyatları yer almaktadır.

Son yıllarda lazer ile genital estetik uygulamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle CO2 Fraksiyonel lazer ile vajina gençleştirme – sıkılaştırma- daraltma işlemleri (vaginal rejuvenation), vajinoplasti ameliyatlarına bir alternatif haline gelmiştir

Lazer tedavileri yapıyorlar mı bilemedim azıcık bahsettim!

Genital bölgedeki şekil bozukluğu doğuştan var olabilmekte ya da daha sonraları çeşitli nedenlerle gelişebilmektedir (doğum, kaza, vs.) .Genital bölgedeki bu şekil bozuklukları, kadının cinsel hayatını hatta günlük yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilmekte, zamanla cinsel ilişkiden soğuma, hatta takıntı veya anksiyete gibi ciddi sorunlar da ortaya çıkarabilmektedir.

Kadın dış genital organları, mons pubis dediğimiz göbek altındaki kıllı üst kısım, labia major kıllı dış dudaklar, labia minor kılsız iç dudakalar, klitoris labia minörlerin üsteki birleşim yeri, hymen dediğimiz kızlık zarı vajina girimindeki zar tabakadır.

Bazı genç kadınlarda bu dış anatomik yapıların bir kısmı hiç gelişmemiş, az gelişmiş, asimetrik olarak gelişmiş ya da fazla gelişmiş olarak bulunabilir. Kadın kendi vücudunu tanımaya başladıkça genital bölgesindeki bu farklılıklar onda problemler oluşturabilir. İlk cinsel beraberliğinde hymen denilen kızlık zarının yırtılmasında olan kanama, konjenital dediğimiz doğuştan olarak kızlık zarının bir türünde olmaz ve durum hem o genç kadın hemde eşi için bazen problem teşkil edebilir. Bu nedenle, cinsel olgunluk dönemine ulaşan kadın, aktif cinsel hayata başlamadan önce rutin muayenesini yaptırarak dış genital sistemini tanımalıdır.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp