Liposuction

Liposuction vücudun beli bölgelerinde var olan fazla miktarda yağ dokularının vakum yoluyla alınma yönetimidir. Ancak liposuction halk arasında zayıflama yöntemi olarak algılansa da bu yanlış bir bilgidir çünkü liposuction kilo verme ameliyatı değil kontur düzeltme ameliyatıdır.
Liposuction işleminde başarılı sonuç elde etmek için hastanın öncelikle sağlığı, beraberinde deri elastikiyetine ve kilosunun bu işleme uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü bu işlemde hastadan alınması gereken yağ oranı kişinin kilosunun %5’i kadar olmalıdır.
Örneğin 25 kilo fazlası olan bir kişinin vücudundan alınacak 3.5 ya da 4 litre yağ dokusu hastanın vücudunda belirgin bir sonuç vermez. Dolayısıyla hasta işlemden memnun kalmaz ancak 10 kilo fazlası bulunan bir kişide alınan bu yağ oranı hastanın vücudunda ortalama 2 bedene yakın bir incelme sağlayabilir.
Liposuction işlemi yaklaşık 1 ile 3 saat arasında yapılacak işlemin büyüklüğüne göre değişmektedir. İşlemden sonra mutlaka 3 hafta ile 4 hafta arasında korse kullanılmalıdır bu ödemin daha hızlı atılmasını sağlar.
Operasyon tam donanımlı bir hastane ortamında yapılmalıdır hastanın hastanede kalıp kalmayacağı ya da ne süreçte sosyal yaşantısına döneceği yapılan işlemin büyüklüğüne göre değişir. Liposuction, ağrılı bir işlem olarak bilinse de artık günümüzde çok daha konforlu hale gelmiştir.

Liposuction sonrası kilo alımında fazlalık yağ depolanmaları tekrarlar mı?
Erişkinlik döneminden itibaren yağ hücreleri sayısı sabitlenir ve kilo değişimlerinden etkilenmez. Kilo alındığında bu yağ hücreleri şişmekte ve kilo verildiğinde bu yağ hücreleri büzüşmektedir. Ancak hiçbir zaman yağ hücreleri kaybolmamaktadır. Ancak liposuction veya diğer cerrahi yöntemlerle vücuttan uzaklaştırılabilirler. Liposuction sonrası kilo alındığında liposuction uygulanmış bölgelerde de yağ depolanacak ancak yağ hücrelerinin önemli bir kısmi da alinmiş olduğundan önceki durum oluşmayacaktır. Aksine daha yaygın ve düzenli bir depolanma görülecektir.

Genellikle hangi bölgeler Liposuctiona ihtiyaç duyar?
Yanaklardan ayak bileklerine kadar hemen her bölgeye uygulanan Liposuction en çok karın, basen, bel bölgesi, bacak içleri, sırt, boyun gibi yağlanmaya müsait bölgelere daha sık uygulanmaktadır. Genellikle kadınlarda kalça, karın ve uyluk bölgesi; erkeklerde ise karın etrafında oluşan yağ depolarının eritilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Kol altı sarkmalarında da kullanılan bu yöntemin etkisi bu bölgede kanıtlanmıştır. Kadınlarda meme büyüklüğünden kaynaklı ağrıların azaltılması için de kullanılan bu yöntem iz bırakmadığı için estetik ameliyata sıcak bakmayan hastalar için daha sık tercih edilmektedir. Kısacası kadın ve erkeklerde özellikle diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgelerden hızla kurtulmalarını sağlamak için uygulanan bir yöntemdir

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp