Vazer Liposuction

Ultrasonik Liposuction da dediğimiz bu yöntem adından da anlaşılacağı gibi ses dalgaları kullanılarak yapılan bir Liposuction yöntemidir. Sadece yağ dokusuna gönderilen bu ses dalgaları, damar ve kas dokusunu etkilemediği için uygulanan bölgedeki kanama ve morlukları da engellemektedir.

Klasik Liposuction yönteminden korkulan komplikasyonları ortadan kaldırmaktadır. Bu yöntemle yağlar çok hafif bir basınç uygulanarak çekildiği için diğer dokular zarar görmezler. Büyük basınçla yapılan klasik Liposuction yönteminden farklı olarak vaser Liposuctionda çok büyük bir koparılma işlemi gerçekleşmediği için dalgalı bir cilt görünümü oluşması da engellenmektedir. Vaser Liposuction yapıldıktan sonra hasta yürüyerek evine gidebilir ve işlemin ardından hastanın bir iki hafta korse giymesi gerekmektedir. Normal Liposuctiona göre vücuttaki ödem 4-5 hafta gibi bir sürede atılır.   Zarfında gerçekleştirilir. Liposuctiona vaser yönteminin gelmesiyle bu sisteme hastaların güveni daha da artmıştır.

Lazer Liposuction Yöntemi Nedir Vücuda Nasıl Uygulanır?

Liposuction yönteminde kullanılan ince uzun borular lazer sisteminin deri altındaki yağ dokusuna uygulanır. Hastaya lokal anestezi uygulanarak yapılan bu işlemde yağ dokusu derinlemesine vakumlanır ve sıvılaştırılan yağlar emilerek vücuttan uzaklaştırılır. Lipoliz adı verilen bu yağ dokusunun vücuttan atılması lenfatik sistem dediğimiz bir sistemle sağlanır. Doğal yollarla yapılan zayıflama işlemlerinde de yağların vücuttan atılımı aynı lenfatik sistem ile yapılır. Bu yüzden lazer sistemi ile uygulanan  Liposuction bu atılımı hızlandırarak geride daha sıkı bir deri yapısı oluşmasını sağlar.

Lazer Liposuction müdahalesi hakkında

Seruma karıştırılmış lokal anestezik ilaç ile bölge uyuşturulur. Lazer tedavisi ile yağlar eritilir. içeride eriyerek sıvılaşan yağlar vakumla emilip dışarıya çekilir.

Lazer Liposuctionın Klasik Liposuctiondan Farkı Nedir?

Lazer teknolojisinden de faydalanarak yapılan bu yöntem klasik Liposuction yönteminden farklı olarak lazer teknolojisinin Liposuction yöntemi ile birleştirilerek uygulandığı bir yöntemdir. Bu sistemde lazer enerjisi yağ dokusuna kablo yardımı ile aktarılarak yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Bu yöntemin diğer yöntemlerden önemli bir farklılıkları vardır. Bunlar şunlardır:

Diğer Liposuction yöntemleri uygulandığında kaybedilen yağlar bölgede sarkmalara neden olurken Lazer liposuction ile gevşek derinin sıkılaşması ve toparlanması sağlanır. Bu Lazer liposuction sisteminin en önemli üstünlüklerinden birisidir.

Klasik Liposuctionın aksine hastada daha az ağrı görülür.Kanama ve travmalar oluşmaz.İşlemin yapıldığı bölgede sarkma oluşmaz.Hafif şişlikler gibi çeşitli hassasiyetler dışında herhangi bir yan etkisi yoktur.İyileşme sırasında ki buda Vaser Liposuctiondan en önemli farkıdır. İyileşme sırasında kalın sargı ve bandajlara ihtiyaç duyulmamasıdır.

Liposuction hakkında bilinen yanlışlar…

Liposuction kilo verdirme işlemi değildir.

Liposuction sık kilo alıp verilmesi sonucu deride ve karın bölgesinde oluşan sarkmaların düzeltilmesi ve toplaması işlemi değildir.

Liposuction selülit tedavisinde kullanılmaz

Liposuction bir daha kilo almayacağım diye bir anlama gelmez

Liposuctionın popo kaldırma gibi bir işlevi yoktur.

Liposuction bacakların ön yüzlerine ve kalçaların alt kısımlarına uygulanmaz

Liposuction’dan sonra tekrar yağlanma veya sarkma olur mu?

Liposuction sonrası bölgedeki yağ hücreleri azaltılmıştır. Hastanın yüksek miktarda kalori alması yağ hücrelerinin artmasına değil sadece genişlemesine sebep olur.Çünkü vücut yağ dengesini sağlamaya çalışır.Fakat yağlanma eskisi kadar olmasa da eğer kalori alımı fazla olursa bu bölgede tekrar görülebilir.Ancak bu işlemin en iyi taraflarından bir tanesi yağlanma olsa bile şekil bozukluğuna mahiyet verecek şekilde olmamasıdır.Genel bir kilo artışı olsa bile yağlanmalar belli bölgelerde görünmezler.

Liposuction ameliyatı esnasında hastanın yaşadıkları…

Liposuction kanlı bir işlem değildir. İşlem sırasında lokal anestezi yapıldığı için hasta ağrı ve sızı hissetmez. Ameliyatın süresi bölgenin yapısına göre değişmektedir. Yaklaşık 1 ila 5 saat arası süre zarfında bu ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Liposuction kimlere uygulanır?

Her şeyden önce Liposuction ameliyatı kilo verme değil, vücut biçimlendirme yöntemidir. Ameliyat olmak için ilk şart gelen kişinin bu bilinçte olması ve bu işlem için genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Fazla kilosu olanlar değil fazlalık yağ birikimi olanların tercih edildiği bu yöntem “çok kilo aldım zayıflamam lazım” diyen bir kişiye uygulanmamaktadır. Liposuction ameliyatının amacı inatçı yağların olduğu bölgeleri incelterek diğer bölgelerle daha uyumlu hale getirmektir.

Bu işlem gerçekleştirilecek olan hastada bakılacak en önemli şey hastanın deri özelliğidir. Yaşı ileri olan hastaların kaybolan deri elastikiyetleri bu ameliyatın kriterlerine uygun olmayabilir.Çünkü deri altındaki yağlar alındıktan sonra derinin kendini toparlaması ve yeni duruma ayak uydurması beklenir.45 yaşından büyük kişilere yapılan bu işlemde derinin uyum sağlaması çok zor olacağı için Liposuction sisteminin daha çok derisi diri ve sıkı olan hastalara uygulanması tercih edilir.Kısacası bu ameliyatta hasta seçimi doğru olursa yüz güldürücü sonuçlar alınır.En iyi sonuç alınan hastalar ise en fazla bir doğum yapmış, orta yaşlı ve aşırı kilosu olmayan hastalardır.

Liposuction sonrasında dikkat edilmesi gerekenler…

Liposuction hangi bölgeye uygulanırsa uygulansın sonrasında hastanın sıkı bir korse giymesi gerekmektedir. Bunun yapılmasındaki amaç; boşalan cildin, alt bölgesinde bulunan kas dokusuna düzgün bir şekilde yapışarak iyileşmesinin sağlanmasıdır. Lazer Liposuction yapıldığında bu süre çok daha kısalmaktadır. Liposuction yapıldıktan sonra hasta günlük hayatına hemen döner ancak bir takım kısıtlamalarla birlikte. Liposuction operasyonundan sonra tempolu koşu, ağırlık kaldırma gibi sportif aktivitelerden kaçınılması gerekmektedir.

Liposuction sonrasında iz kalır mı?

Liposuction sonrasında meydana gelen komplikasyonlar uygulanan yönteme ve uygulanan kişiye göre değişebilir. Bölgedeki izler 2-3 hafta sonra iyileşme gösterir ve yaklaşık 3 ay kadar bir sürede tamamen yok olur. Operasyon sonrasında oluşabilecek dalgalanma çökme gibi istenmeyen görüntüler de kullanılan yöntem ve hastanın cilt yapısına göre değişmektedir. Farklı yöntemlerle uygulanan Liposuctionda çok farklı sonuçlar alınması mümkündür.

Liposuction ameliyatı sadece plastik cerrah tarafından mı yapılmalı?

Kesinlikle Liposuction ameliyatı alanında uzman plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Aksi halde çok ciddi tehlikelerle karşılaşmak mümkün olabilir.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp