Alın Germe Ve Kaş Kaldırma

Alın ve kaşlar, yüz ifadesi açısından yüzdeki en etkili kısımlardır.  Gözler ve alın tek başına kişinin mutlu, meraklı, şüpheli, endişeli, kızgın ve düşünceli olup olmadığını gösterir.  Yüzdeki başka hiçbir kısım bu derece sessiz iletişimi sağlayamaz.  İnsanlar yaşlandıkça, stres ya da mimiklere bağlı alın ve kaşları sarkar, alın çizgileri ve kırışıklıkları oluşur. Yer çekiminin yıllar boyunca etkileri ve mimik kaslarının aşırı kasılmaları üst yüz bölümü olarak tanımladığımız alın ve kaş bölgelerinde birtakım deformasyonlara neden olur. Bu durum kişide yorgun ve neşesiz bir ifadenin ve yaşlı bir görünümün oluşmasına neden olur. Bu görünümün ortadan kaldırılması sarkmış alın derisi ve kaşların gerilerek eski yerlerine getirilmesi ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması ile mümkün olmaktadır. Sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germenin sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin. Bu operasyon kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır.  Plastik cerrahiniz sizin durumunuz için en iyi seçeneği size sunacaktır.

Alın Germe Operasyonunun Beklentileri

Alın Germe Ve Kaş Kaldırma Operasyonu
Alın germe operasyonları iki şekilde yapılır; alın germe operasyonu ve endoskopik alın germe operasyonu dur.
Klasik alın germe operasyonu; her iki şakak arasında (taç giyilen bölgede) yapılan saçlı deri içinde kalan bir kesi ile alın derisi kaldırılır. Ameliyat hastane ortamında genel anestezi altında yapılır.  Kulak arkasından daha doğrusu hizasından bir kesi açılır ve kafa etrafından diğer tarafa kadar kesi açılır. Bundan sonra kaşın yeri belirlendikten sonra fazla deri alınması gerekiyor ise, alınır ve dikiş atılır. Direnler ile kanama zamanları kontrol altına alınır. Eskiden beri süre gelen teknik bu yöndedir. Alın germe işlemi esnasında mutlaka kaşlara da bir müdahale edilir. Bazen sadece de kaş kaldırmak için operasyonlar yapılabilir. Kaşlar ne çok yukarıda olmalı ne de çok aşağı da kalmalı. Kaş kaldırma estetiği ile yeni modern bir estetik görünüme kavuşabilirsiniz.
Endoskopik alın germe operasyonu;  yüz gençleştirmede kullanılması ve plastik cerrahideki son 10 yıldaki en büyük gelişmelerden biridir. Avantajları uzun kesiler yapmak yerine küçük kesiler yoluyla ameliyatların gerçekleştirilmesi böylece hem daha az iz bırakması hem de daha çabuk iyileşme ve his kusuru gibi kalıcı kusurlardan korunulmasıdır.  Ameliyat ortama 1,5 saat sürer. Genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrasından ameliyat izi olmayacak sayılır. Aslında görünmez. Saçlı içinde dikiş minik dikiş izleri kimse tarafından fark edilemez.  Bu işlem saçlı deri içerisine yapılan 2-3’er cm’lik kesiler den yapılır. Bütün ameliyat bu küçük kesiler den sokulan aletler yardımıyla gerçekleştirilir. Küçük optik bir kamera kesiler den birinden sokulur ve televizyon ekranında çalışılacak alan görüntülenir. Özel endoskopik alet ve disektörlerle alın derisi ve kaşların kafa kemiklerinden serbestleştirilmesi yapılır ve asıcı dikişler ile daha yüksek noktalara tespit edilir. Hasta ameliyattan birkaç saat sonra aynı gün evine dönebilmektedir. Alın bölgesine ve saçlı deriye 48-72 saat elastik bandaj uygulanmaktadır.

Alın Germe Operasyon Sonrası
Ameliyat sonrası dönemde pek ağrı olmamakla beraber özellikle 24 saatten sonra göz çevresinde ödem ve morluklar oluşmaktadır. Bu ödemler genellikle bir hafta içinde kaybolmaktadır. Günlük hayatınızı etkilemez. Hafif bir sızlamanız olabilir. Ağrı kesiciler ile bu sızlamalarınız geçmektedir. Cerrahinizin normal hayatınıza dönünceye kadar ki isteklerine uymanız önemlidir ki bu süreç genelde on günü geçmez. Buna ek olarak dokular iyileşene kadar saçlar kimyasallar ile boyanmamalı, Doktorunuzun verdiği ilaç var ise belirtilen süre içinde kullanılmalıdır. Öz güveninizi kötü etkileyen yüzdeki yaslanmaya ait erken değişiklikler plastik cerrahlar tarafından düzeltilebilir. Nasıl ve hangi yasta hissediyorsanız belki de öyle görünmenize yardımcı olabilir.

Alın Germe-Kaş Kaldırma Operasyonu Tekrarlanır Mı?
Alın germe ameliyatı botoks gibi belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmez. Alın germe bir kere yapıldı ise, tekrar yapılmasında da bir mahsur yoktur. Ayrıca alın germe ameliyatı olsa bile bir kişi yaşlanması mutlaka devam eder. Bu yüzden hep öyle gerilmiş bir şekilde alın bölgesi kalır diyemeyiz. Diyebileceğimiz net olan tek şey, ameliyat öncesinden ki halinize hiçbir zaman dönemeyecek olmanızdır. Mutlu gülücükler ve güzel bakışlar sizinle olsun.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp