Göz Kapağı Estetiği

Gözlerimiz en önemli organlarımızdan bir tanesi. Göz ve çevresi ise, bu önemli organımızı korumayla görevli bir yapıya sahip.  En hassas dokuya sahip ve güneş ışığına da en etkili şekilde maruz kalıyor ve yaş almaya bağlı gelişen sorunlar ile birlikte göz çevresinde, göz kapaklarında ve gözaltlarında bir takım problemler yaşanmaya başlıyor.

Göz kapağı estetiği nedir?

Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır. Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir. Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilir.  Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir.

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği içerisinde öncelikle hastanın görüş açısını bozan sarkmış üst gözkapağına lazer teknolojisi ile müdahale edilir, hastanın görme sorununa yol açan deri uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu sayede yorgun ve asık suratlı ifadenin yerini daha genç ve taze bir görüntü alır.

Gözaltı torbaları alt göz kapağını aşağı doğru çekerek hem sağlık açısından görme sorununa yol açar, hem de olduğundan daha yaşlı ve mutsuz bir ifadeye sebep olur. Gözaltı torbalarının alınması dünya üzerinde yapılan en zor ve en çok dikkat edilmesi gereken operasyonlardan bir tanesidir. Alan yapısal olarak çok hassas bir dokuya sahip olduğu için, yapılan herhangi bir kesi, uzun süren iyileşme dönemine ve buna ek olarak, kızarma ve morarmalara neden olur bu sebeple alt göz kapağı kirpik dibinden mikro girişlerle yapılır.Göz çevresi estetiğinin bir başka konusu ise, kaş düşüklüğüdür. Kaşlar hem göz kapaklarının sarkmasından kaynaklanan bir çekimle ve alnın zaman içinde form kaybetmesi sebebiyle düşmeye başlar. Kaş kaldırma içinde yine kesisiz bir şekilde iple kaşın asılmasıyla oluşan düşüklüğün ve kırışıklığın önüne geçilir.

Göz kapağı ameliyatı öncesi ve sonrası merak ettiklerinize buradan öğrenebilirsiniz.

Blefaroplasti ameliyatı genellikle bir saat sürer.

Genelde lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Doktorun ameliyat öncesi değerlendirmesi sonucu, genel anestezi de uygulanabilir.

Ameliyat sonrası, göz kapaklarınızda gerginlik hissedebilirsiniz. Normal bir ameliyat sonrası süreçtir.

Doktorumuz, sizi taburcu ederken, reçetesinizi verecektir.

İlaç reçetesindeki ilaçları düzgün kullanmanız gerekmektedir. Belirtilen saat aralığında ve gün sayısında ilaç alımı yapılmalıdır.

Ameliyat sonrası kontrolleriniz, taburcu edilirken belirtilecektir.

Ameliyat sonunda göz kapaklarınızda bir pansuman sargıları bulunur. Bu pansuman sargıları, ertesi gün yeni bir pansumanla değiştirilir. Sonraki kontrollerinizi, doktorunuz söyleyecektir.

İyileşme sürecinde, morluklar ve şişlikler olabilir. Bu durumda biraz görmede zorlanabilirsiniz. Morluk ve şişlikler kaybolmaya başladığında, güzel görmeye başlayacaksınızdır. Dikişler ameliyattan üç ila yedi gün sonra alınır. Dikişler alındıktan sonra, göz kapağı çevresindeki şişlik ve morluk giderek kaybolacak ve daha iyi bakmaya ve daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

İlk birkaç hafta boyunca aşırı göz yaşı salgılanması olabilir. Işığa duyarlılık olabilir. Çift ya da bulanık görme gibi geçici değişimleri olabilir.

Bir hafta içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

İlk haftalarda, hafta güneş ışığı ve rüzgara duyarlı olabilirsiniz, güneş gözlüğü kullanmak, en iyi korunma yöntemidir.

Ağır spor aktivitelerinden uzak durmak özellikle önemlidir.

Alkol kullanmamanız önemlidir. Doktorunuza taburcu olurken, kaç gün kullanmamanız gerektiği konusunda bilgi almanızı rica ederiz.

Ameliyat sonrası dinlenmiş bir bakışa sahip olursunuz.

Göz Kapaklarından ameliyat olduğunuz için, ilk günler hassaslık olur. Gözlerinizi sabahları yıkarken veya herhangi başka sebepten dolayı kuvvetli ovalamayınız. Kolay ve basit bir ameliyatta olsa, bir işlem yapılamaktadır. Kesi olmaktadır.

Göz Makyajı Ne Zaman Yapılabilir?

Göz makyajı 7-10 gün içinde yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimlere Uygulanmaz?

Yüksek tansiyon, yetersiz göz yaşı, dolaşım problemeri, şeker hastalığı, tiroid, göz v.b rahatsızlıkları olan kişilerde sakıncalı olabilir. Bunun değerlendirmesini plastik cerrahi ile anestezi doktorları yapacaklardır.

Estetik göz kapağı ameliyatı sonrasında gözlük, lens kullanımı nasıl olmalıdır?

Bu ameliyatlardan sonra gözlük kullanımında bir sakınca yoktur. Lens kullanımı ise 7-10 gün süre ile uygun değildir.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp