Yüz Germe

olarak da bilinen yüz germe yüz ve boyundaki gözle görülür yaşlanma belirtilerinin cerrahi müdahale ile düzeltilmesidir. Yüz germe operasyonlarında amaç; kırışıklıkların azalmasını sağlamak, sarkmış yanak ve boyun bölgesini eski yerine almak, yüze daha genç daha canlı bir görüntü sağlamaktır. Yüz germe estetiği yüzdeki deformasyona ( şekil bozukluğu ) bağlı genel yüz germe, mini yüz germe,  endoskopik ( özel inceleme ) yüz germeler şeklinde sınıflandırılmaktadır. Yüz germe operasyonu esnasında, kaş asma, şakak germe, gözkapağı estetikleri birleştirilerek yapılabilmektedir. Her doku gevşeme şikâyetine operasyon yapılmaz medikal estetik uygulamalarından da destek alınabilir, bu konuya örnek kimyasal peeling ( cilt soyma) ve cilt yenileme işlemleri örnek verilebilir. Önemli olan cildin hangi faktöre bağlı olarak yaşlanma etkilerinin ilerlediğini tespit etmek gerek örneğin foto yaslanma, hormonal etkiler, serbest radikaller ve türevleri gibi… Kalın kırışıklıklar ve sarkmalar içinse operasyon şarttır.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüzümüz, hayata merhaba dediğimiz, hayatı gördüğümüz, işittiğimiz, kokladığımız bölgemizdir. İyi bir plastik cerrah ile başarılı sonuçların alındığı bir operasyondur. Yüz germe operasyonları hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Bu operasyonlarda, yüzün destek dokusu güçlendirilir ve fazla deri çıkartılır. Operasyon kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır. Plastik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları uzaklaştırır. İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır. Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Operasyon sırasında saçları kısaltmak yada traş etmek gerekmez. Operasyon normal şartlarda 3 ila 5 saat arasında tamamlanır.

Yüz germe operasyon öncesi ve sonrası

Yüz germe operasyonu öncesi dikkat edilmesi istenilen operasyon öncesi ve sonrası sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması açısından sigara kullanımına ara verilmeli ve kan sulandırıcı ilaçlardan operasyon öncesi 10 gün kadar uzak durulmalıdır. Ameliyat sonrası hafif bir ağrı ortaya çıkabilirse de bu ağız yolu ile alınacak ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Bir miktar şişlik ve morluk oluşması normaldir ve soğuk kompres uygulamalarıyla en aza indirilir. Basınçlı sargı ve pansumanlar operasyonun ertesi günü açılır. Operasyonlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat için de alınır, dikişler de 4 ila 8 gün içinde kaybolur dikişlerin alınmasına gerek yoktur çünkü kaybolur. Ortalama tam iyileşme süresi 15 ila 1 ay arasındadır. Plastik cerrahınız size başınızı yüksekte tutmanızı, aktivitelerinizi kısıtlamanızı önerecektir ve her türlü yakınmanızı bildirmenizi isteyecektir. Ameliyat sonrası ailenin ve arkadaşların desteği yardımcı olacaktır.

Yüz germe estetik operasyonu kimlere yapılır?

Yüz germe estetik operasyonları genellikle 40 yaş üstü tercih edilen aslında isteyen herkesin uygulayabileceği bir operasyondur. Çünkü kollajen sentezinin ( protein lifi yani bizim cildimizi yerçekimine karşı koymaya engelleyen bir lif ) yavaş olduğu dönemdir, major durumlarda ve travmaya bağlı özel durumlarda estetik cerrahımızın muayenesi halinde size uygun en doğru operasyon seçini yaparak karar vereceksizdir.

© 2021 Estemylife | Saç Ekimi ve Estetik Merkezi tüm hakları saklıdır. Tüm kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL Sertifikası ile %100 güven altında!
Whatsapp